Kragujevčanke poklekle u Kruševcu

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 17. kola Prve lige Zapad poražene od drugoplasirane ekipe „Napredak 12“ rezultatom 20-18, poluvreme 10-7.

Rukometašice Radničkog su bolje otvorile utakmicu, povele 3-1 i 4-2 u 13-om minutu, ali su iskusnije Kruševljanke konsolidovale redove,preokrenule rezultat i u 26-om minutu dolaze do najvišeg vođstva (9-5). Sa dva brza gola Kragujevčanke smanjuju rezultat, ali se na 10-to minutni odmor odlazi prednošću domaćina 10-7.

Drugo poluvreme je počelo sigurnijom igrom domaćih igračica, koje u 39-om minutu dolaze do velikih 5 golova prednosti (14-9), koje održavaju do 42-og minuta (16-11). Promenom odbrane i pojačanom agresivnošću, izabranice trenera Kurandića prave veliku seriju 5-0 i golom Anastasije Vlašković u 50-om minutu poravnavaju rezultat (16-16). U tim trenucima „roletnu“ je spustila i sjajna Jelena Pojužina pa su Kruševljanke retko stizale u poziciju da postignu gol. Prava drama je viđena u završnici,koju spretnije i sretnije domaće igračice golom Anđele Vasić sa penala rešavaju u svoju korist sa konačnih 20-18.

U redovima domaćina najefikasnia je bila  Marija Stamenković sa 8 pogodaka, dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženija bila Jovana Blagojević  sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Marija Stamenković

GŽRK Napredak 12 –RK Radnički 1964: 20-18 (10-7)

Kruševac: Hala Sportova Gledalaca : 100
Sudije: Dragana Jakovljević,Danijela Sando
Sedmerci:Napredak 8 (4), Radnički 5 (4)
Isključenja: Napredak 2 min, Radnički  10 min

Metalac AD :  Jotić, Milosavljević, Sakić 2, Ćulumović, Stamenković 8, Vidojević, Milenković, Milisavljević, Radonjić, Nikolić, Đokić, Vasić 3, Stojković 1, Stefanović 6.

Radnički 1964  :  Pojužina J. ( 15 odbrana,1 sedmerac), Đorđević, Radosavljević, Srećković, Nedeljković, Blagojević 5, Mijačić, Anja Vlašković 2, Mikić 2, Anastasija Vlašković 4, , Tina Petrović, Tijana Petrović, Aleksić 4, Radojević, Pojužina Ž. 1, Milošević.

Utakmicu 18-og, poslednjeg kola, Radnički će odigrati 31. maja gde će dočekati ekipu Prijepolja

Datum: 13.05.2018. Autor: R64 media team