Radnički do bodova u triler završnici

Radnički do bodova u triler završnici Autorka fotografije: Simona Blagojević

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 20-og kola Super B lige u dramatičnoj završnici savladali ekipu „Hajduk Veljko“ iz Negotina rezultatom 34-33, poluvreme 15-15.

Obistinila su se predviđanja stručnog štaba Radničkog da će utakmica sa rivalom iz Negotina biti teška i uzbudljiva. Hajduk Veljko se pokazao kao tvrd orah. Poveli su gosti 0-3 u 9-om minutu, čvrstom odbranom nisu dozvoljavali Kragujevčanima da uspešno realizuju napade. Rezultatski post domaćina je prekinuo Stošić na isteku devetog minuta igre,međutim to nije obeshrabrilo gostujuće igrače koji dolaze i do 4 gola prednosti (2-6,12.min).Igrači Radničkog upornom igrom i uz dosta muka dolaze prvi put do izjednačenja u 25-om minutu golom Stanojeva, a potom i prelaze u vođstvo. Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom (15-15) golom Kojića sa zvukom sirene.

Sam početak drugog poluvremena pripada Radničkom koji mini serijom 3-0 dolazi u vođstvo ( 18-15,32.min). Negotinci su brzo konsolidovali redove, pa u 40-om minutu prelaze u vođstvo (20-21). Od tog trenutka,ekipe su se smenjivale u vođstvu, a u 56-om minutu je ponovo skor bio izjednačen (30-30).Činilo se da je sve rešeno u 58-om minutu pri vođstvu Radničkog 33-30, ali su žilavi gosti uspeli da nadoknade 2 gola minusa. U poslednjem minutu je viđena prava drama,dostojna superligaške utakmice, u kojoj se domaćin bolje snašao i uspeo da zabeleži pobedu 34-33.

U redovima Radničkog najefikasnijisu  bili Stefan Stanojev  sa 11, u stopu ga je pratio Miloš Stevanović sa 9 pogodaka, dok se kod gostiju istakao Aleksandar Ćirić  sa 10 postignutih golova.

Igrač utakmice : Miloš Stevanović

RK Radnički 1964 –RK Hajduk Veljko: 34-33 (15-15)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 300
Sudije: Darko Grubački,Dušan Vojvodić
Sedmerci: Radnički 5(3), Hajduk Veljko 5 (4)
Isključenja: Radnički 16 min, Hajduk Veljko 14 min

Radnički 1964 :  Bogićević, Blagojević 1 ,  Milosavljević 5, Stošić 2, Ristić, Dobrosavljević 4, Radivojević, Knežević  2, Stevanović 9, Radenović, Stanojev 11, Bogdanović, Jovanović (14 odbrana), Janićijević .

Hajduk Veljko  :  Minić ( 3 odbrane), Stanojčić 3, Genčić 5, Ilić, Jevđenović 1, Pavlović 3, Stevanović, Ranđelović 4, Stojanović ( 4 odbrane) ,  Lečić, Kojić 7, Pavlović , Ćirić 10.

U sledećem kolu ekipa Radničkog će gostovati u Topoli ekipi “Karađorđe”.

Datum: 06.05.2018. Autor: R64 media team