Šuranji četvrti vazdušnom puškom na SP za paraolimpijce

Šuranji četvrti vazdušnom puškom na SP za paraolimpijce Foto: Paraolimpijski komitet Srbije

Srpski reprezentativac Laslo Šuranji osvojio je četvrto mesto u gađanju vazdušnom puškom u kategoriji SH 1 na Svetskom prvenstvu u streljaštvu za paraolimpijce, koje je danas počelo u Čenogžuu (Južna Koreja).

Šuranji, osvajač zlata MK puškom u trostavu na Paraolimpijskim igrama u Riju 2016, je u današnje finale ušao kao šesti sa 618,2 krugova. U finalu je „ubio“ 204,3 kruga. U trenutku kada ispada četvrtoplasirani, zaostajao je pola kruga za trećeplasiranim Ukrajincem Andrijem Dorošenkom, koji se do kraja zadržao na bronzanoj poziciji . Zlato je osvojio Slovak Radoslav Malenovski, a srebro domaći takmičar Đinho Park.

Danas su se nadmetala još dvojica srpskih strelaca, obojica u gađanju malokalibarskim pištoljem (25-metarsko strelište) u kategoriji SH 1, u mešovitoj muško-ženskoj konkurenciji. Rastko Jokić je sa 558 krugova bio 11, a Živko Papaz je zauzeo 12. mesto (555 krugova). Jokića su od finala delila tri kruga.

Datum: 04.05.2018. Autor: Streljački savez Srbije