Dominacija Novobeograđana u Ligi i Kupu Beograda

Približava se kraj Lige i Kupa Beograda 2017/18. U streljani Novog Beograda –  - Ušće održano je peto kolo.


Tradicionalno takmičenje se završava u maju, kada će biti organizovano šesto kolo Lige Beograda serijskom vazdušnom puškom, kao i finale Kupa standardnim vazdušnim oružjem, na kome će u svakoj disciplini učestvovati po deset najboljih iz pet kola.


U dosadašnjem delu sezone najviše su pokazali strelci Novog Beograda –  Ušće. I pionirke i pioniri ovog kluba su na čelnim pozicijama u ekipnom plasmanu Lige Beograda. Petar Posrkača (Policajac) i Anja Nikodinović (Partizan) vodi trku u pojedinačnoj konkurenciji.


U generalnom plasmanu Kupa Beograda standardnim vazdušnim oružjem četvoro strelaca Novog Beograda - Ušće su na prvim pozicijama: Aleksandar Nikolić (kadeti puška), Aleksa Simović (mlađi juniori puška), Jovana Todorović (kadetkinje pištolj) i Anja Knežević, koja je skupila najviše bodova i u kadetskoj i u konkurenciji mlađih juniorki standardnom vazdušnom puškom.


Zlatomir Marković (Zemun Centar) je na prvom mestu kako u konkurenciji kadeta, tako i među mlađim juniorima pištoljem. Teodora Simić (Crvena zvezda) je na vrhu plasmana u Kupu Beograda standardnim vazdušnim pištoljem za mlađe juniorke.



Liga Beograda, serijska vazdušna puška

Pionirke, peto kolo: 1. Novi Beograd  - Ušće (Knežević, Kutlešić, Milinčević) 532, 2. Policajac 512, 3. Partizan 506... Pojedinačno: 1. Jana Milinčević (Novi Beograd  - Ušće) 181, 2. Tara Nježić(Policajac) 180 (91 druga serija), 3. Anja Knežević (Novi Beograd  - Ušće) 180 (90)...

Plasman posle pet kola: 1. Novi Beograd  - Ušće 48 bodova, 2. Crvena zvezda 39, 3. Kolubara 32... Pojedinačno: 1. Anja Nikodinović (Partizan) 181,5 krugova (prosek), 2. Tara Nježić (Policajac) 175,25, 3. Anja Knežević (Novi Beograd  - Ušće) 173,50...


Pioniri, peto kolo: 1. Novi Beograd  - Ušće (Nikolić, Bogdanov, Lužija) 518, 2. „Filip Kljajić“, Mladenovac 467, 3. Partizan 466... Pojedinačno: 1. Vladimir Nikolić 177, 2. Lazar Lužija 173, 3. Nemanja Bogdanov 168 (svi Novi Beograd  - Ušće).


Plasman posle pet kola: 1. Novi Beograd  - Ušće 48, 2. Partizan 41, 3. Kolubara 36... Pojedinačno: 1. Petar Posrkača (Policajac) 176,75, 2. Vladimir Nikolić 171,50, 3. Lazar Lužija 169,75 (obojica Novi Beograd  - Ušće)...


Kup Beograda, standardno vazdušno oružje

Puška, kadeti, peto kolo: 1. Aleksandar Nikolić 585, 2. Jovan Draškoci 556 (obojica Novi Beograd  - Ušće), 3. Aleksa Kuzmanov (Partizan) 534... Plasman za finale Kupa: 1. Nikolić 60, 2. Draškoci 33, 3. Kuzmanov 31 bod...

Puška, mlađi juniori i kadeti, peto kolo: 1. Aleksa Simović 590, 2. Aleksa Mitrović 589, 3. Aleksa Kukrkić 589 (svi Novi Beograd  - Ušće)... Plasman za finale Kupa: 1. Simović 48, 2. Kukrkić 43, 3. Mitrović 40...


Puška, kadetkinje, peto kolo: 1. Anja Knežević (Novi Beograd  - Ušće) 391, 2. Jelena Zarković (Crvena zvezda) 376, 3. Anja Nikodinović (Partizan) 374... Plasman za finale Kupa: 1. Knežević 56, 2. Kristina Lazarević (Novi Beograd  - Ušće) 32, 3. Nikodinović 30...


Puška, mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Anja Knežević 391, 2. Jovana Pavlović 380 (obe Novi Beograd  - Ušće), 3. Jelena Zarković (Crvena zvezda) 376... Plasman za finale Kupa: 1. Knežević 54, 2. Pavlović 35, 3. Kristina Lazarević (Novi Beograd  - Ušće) 29...


Pištolj, kadeti: 1. Zlatomir Marković (Zemun - Centar) 528, 2. Sava Matić (Kolubara) 503, 3. Jovan Jović (Novi Beograd  - Ušće) 499... Plasman za finale Kupa: 1. Marković 60, 2. Jović 48, 3. Matić 33...


Pištolj, mlađi juniori i kadeti: 1. Aleksa Plevnik 551, 2. Vukašin Lazić 533 (obojica Kolubara), 3. Zlatomir Marković (Zemun - Centar) 528... Plasman za finale Kupa: 1. Marković 45, 2. Lazić 44, 3. Stefan Mijaljević (Policajac) 35...


Pištolj, kadetkinje: 1. Jovana Todorović (Novi Beograd  - Ušće) 366, 2. Milica Obradović (Kolubara) 343, 3. Nađa Martinović (Partizan) 339... Plasman za finale Kupa: 1. Todorović 48, 2. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 40, 3. Obradović 32...


Pištolj, mlađe junuorke i kadetkinje: 1. Jovana Todorović (Novi Beograd  - Ušće) 366, 2. Aleksandra Đorđević 351, 3. Milica Obradović 343 (obe Kolubara)... Plasman za finale Kupa: 1. Teodora Simić (Crvena zvezda) 48, 2. Todorović 42, 3. Nevena Marković (Zemun - Centar) 32...

Datum: 24.04.2018. Autor: Streljački savez Srbije

PROČITAJTE JOŠ...

LISTA KOMENTARA

Trenutno nema komentara u sistemu

OSTAVITE VAŠ KOMENTAR

Ime:
Prezime:
Tekst komentara:

POGLEDAJTE JOŠ I...

POVEZANE VESTI...

AKCIJE

Ako podjednako volite sport i da pišete o njemu, odnosno znate nešto novo i zanimljivo o nekoj sportskoj temi,  a uz to želite da svoje znanje iz oblasti sporta nesebično podelite sa drugima, javite nam se. Čekamo Vas!
Zanimaju Vas informacije o određenoj sportskoj manifestaciji (turniru, prvenstvu, akciji, seminaru, itd.), pogledajte najave aktuelnih sportskih manifestacija u okviru našeg Sportskog kalendara...
Ukoliko vodite neku sportsku organizaciju (savez, klub, asocijaciju i sl.) ili ste organizator neke sportske manifestacije (turnir, akcija, seminar, sl.) i želite da je medijski promovišete, odnosno sa njom upoznate širu javnost, Savremenisport.com može postati Vaš Medijski partner...
Osetite deo atmosvere sa najzanimljivijih već održanih sportskih manifestacija putem slika koje smo zbog Vas zabeležili u okviru Foro galerije...