Radnički pružio dostojan otpor lideru

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 13. kola Prve lige Zapad poražene od vodeće ekipe na tabeli „Bekament BB 2“ rezultatom 26-23, poluvreme 13-8.

Početak utakmice je pripao domaćim igračicama koje su držale konstantno vođstvo od par golova prednosti. U par navrata su Kragujevčanke prilazile, ali je od 20-og minuta na terenu zagospodario domaćin sve do maksimalnih 7 razlike ( 13-6, 26. min). Ipak se na poluvreme otišlo sa, za gošće, podnošljivih 13-8.

Drugi deo igre je išao u sličnom smeru do 45. minuta i vođstva Bekamenta 20-15. Tada se igračice Radničkog bude i sa par neuhvatljivih kontri Jovane Blagojević i Anje Vlašković dolaze do izjednačenja u 51. minutu (21-21). U sledećih nekoliko minuta je viđena prava drama na terenu, ali je ipak presudilo iskustvo Aranđelovčanki koje rešavaju susret rezultatom 26-23.

Stiče se utisak da su igračice Radničkog,večeras oslabljenje neigranjem dve standardne prvotimke Tijane Petrović i Milice Đorđević mogle i do povoljnijeg rezultata, ali promašena 4 sedmerca i nekoliko grešaka su rezultirale pobedom lidera na tabeli.

U redovima domaćina najefikasnia je bila  Tamara Preković sa 12 pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženije bile Natalija Mikić sa 6 i Jovana Blagojević sa 5 postignutih golova uz i večeras odličnu Jelenu Pojužinu na golu koja je imala više od 50 % odbranjenih šuteva.

Igrač utakmice : Tamara Preković

Bekament BB 2 –RK Radnički 1964: 26-23 (13-8)

Aranđelovac: Hala “Šumadija”. Gledalaca : 77
Sudije: Nemanja Živić,Željko Stamenić
Sedmerci: Bekament  6 (5), Radnički 5 (1)
Isključenja: Bekament 4 min, Radnički  10 min

Bekament BB :  Mrlješ, Milošević, Stefanović 3, Radojičić 4, Preković 12, Bošnjaković, Delić 1, Delić 2, Miletić, Kojić 4, Simić, Mrlješ, Jovanović, Nestorović, Pavlović, Mitrović.

Radnički 1964  :  Pojužina J. ( 14 odbrana,1), Radosavljević, Srećković, Nedeljković, Ćurić, Blagojević 5, Anja Vlašković 3, Mikić 6, Krstić, Anastasija Vlašković 1, Samailović, Tina Petrović, , Aleksić 4, Radojević 1, Đorđević, Pojužina Ž. 3.

U narednom 14-om kolu,Radnički će ugostiti ekipu “Župe” iz Aleksandrovca.

Datum: 14.04.2018. Autor: R64 media team