Biljiću zlato na Evropskom kupu

Srpski reprezentativci na divljim vodama, disciplina spust, uspešno su završili takmičenje na Evropskom kupu u Makedoniji.

Sreten Biljić je osvojio zlatnu medalju u kajaku jednosedu (K-1), pobedničko vreme 42,11 sekundi. U istoj disciplini Marko Marjanović je bio šesti, Ognjen Dimitrijević sedmi u konkurenciji 25 takmičara.

U kanuu dvokleku (C-2) Pavle Zdravković i Ognjen Dimitrijević osvojili su srebro u vremenu 46,07, sa jednom i po sekundom zaostaka za pobedničkom posadom Obadić, Tolić iz Hrvatske (44,57).

Dame su se proslavile u jednokleku. Milica Kostov je bila druga (54,41 sekunda), Olja Lazarević treća (55,93). Pobedila je Hrvatsica Grizin (52,49).

- Zadovoljni smo plasmanima i rezultatima. Ujedno, ovi takmičari su ispunili normu za seniorsku reprezentaciju.- ocenio je Slaviša Stajović, selektor reprezentacije u spustu.

Danas se na istoj stazi u održava tradiocionalni, 50. IKAS slalom.

Datum: 08.04.2018. Autor: Kajakaški savez Srbije