Podela plena u Kragujevcu

Podela plena u Kragujevcu Autorka fotografije: Simona Blagojević

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 16-og kola Super B lige remizirali protiv ekipe Zlatara iz Nove Varoši rezultatom 28-28, poluvreme 10-11.

Rukometaši Radničkog su sjajno započeli utakmicu i već u četvrtom minutu stekli tri gola prednosti ( 3-0). Sve linije su  funkcionisale u tim trenucima i u 10-om minutu na semaforu je stajala nova maksimalna prednost (6-2), ali je ta činjenica bila inicijalna kapisla za ekipu Zlatara koja čvršćom odbranom i sigurnijom igrom u napadu dolazi do izjednačenja u 21-om minutu (8-8.). Do kraja ovog dela igre gosti okreću rezultat i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću (10-11).

Već u četvrtom minutu nastavka Zlatar stiče 3 gola prednosti (11-14) i prednost od 1-3 pogodaka razlike drže sve do 57-og minuta i gola Janićijevića za izjednačenje (27-27). Do kraja utakmice je postignut još po jedan gol sa obe strane za krajnjih 28-28.

U redovima Radničkog najefikasnijisu  bili  Stefan Stanojev  sa 9,Vladimir Dobrosavljević i Mihajlo Knežević sa po 5 pogodaka, dok su se kod gostiju istakli Nemanja Bojanović  sa 10 i Nikola Matović sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice : Stefan Stanojev

RK Radnički 1964 –RK Zlatar: 28-28 (10-11)

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 121
Sudije: Jovan Cvetković,Luka Petrović
Sedmerci: Radnički 7(6), Zlatar 1 (1)
Isključenja: Radnički 12 min, Zlatar 18 min

Radnički 1964 :  Bogićević, Blagojević ,  Milosavljević 1, Stošić 1, Ristić, Dobrosavljević 5, Radivojević, Knežević  5, Simić, Stevanović 1, Radenović 1, Stanojev 9, Poskurica 3, Bogdanović, Jovanović (14 odbrana), Janićijević 2.

Zlatar  :  Ajanović 4, Marinković, Bujišić, Matović 5, Zečević, Bojanović 10, Džekulić 2, Jozović, Gavrilović, Matović 6, Popović, Cubović, Miletić 1, Veljković, Marinković.

U sledećem kolu ekipa Radničkog će gostovati Lokomotivi u Lapovu.

Datum: 01.04.2018. Autor: R64 media team