Kragujevčanke protutnjale Milanovcem

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 10. kola Prve lige Zapad savladale ekipu „Metalac AD“ u Gornjem Milanovcu rezultatom 24-32, poluvreme 12-15 i tako uspešno započele prolećni deo sezone ovog takmičenja.

Početak utakmice je protekao u izjednačenoj borbi i rezultatskoj klackalici. Do prve osetnije prednosti dolaze gošće u 5. minutu ( 3-5) i drže je sve do 21. minuta kada Metalac dolazi do izjednačenja (10-10). Nakon tajm-auta trenera Kurandića, Kragujevčanke ponovo prelaze u vođstvo i golom Nine Radojević u 29. minutu odlaze na odmor sa 3 gola prednosti (12-15).

Početkom drugog dela igre Milanovčanke su čvršćom igrom u odbrani pokušale da smanje prednost Radničkog, ali je to bilo kratkog daha. U dva naleta gostujuće igračice dolaze do kapitalne prednosti u 44. minutu (15-24) i čini se da je već tada pitanje pobednika bilo rešeno. Sve igračice Radničkog 1964 su dale nemerljiv doprinos, predvođene večeras sjajnim srednjim bekom Anastasijom Vlašković i iskusnom Nevenom Aleksić i uz podršku Jelene Pojužine na golu privele rutinski utakmicu kraju i otvorile prolećnu sezonu osvajanjem 2 boda na uvek nezgodnom gostovanju u Gornjem Milanovcu.

U redovima domaćina najefikasnia je bila  Tijana Dakić sa 10 pogodaka ,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženije bile Anastasija Vlašković sa 10 i Nevena Aleksić sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice : Anastasija Vlašković

RK Metalac AD –RK Radnički 1964: 24-32 (12-15)

G.Milanovac: Hala “SRC Breza”. Gledalaca : 50
Sudije: Dragan Krivokuća,Srđan Radeljić
Sedmerci: Metalac 5 (4), Radnički 10 (7)
Isključenja: Metalac 18 min, Radnički  16 min

Metalac AD :  Popović 1, Andrić 3, Ralović 5, Jeremić, Andrić, Stojanović, Dakić 10, Radić, Ranković, Janković, Marjanović 5.

Radnički 1964  :  Pojužina ( 15 odbrana,1 sedmerac), Đorđević, Radosavljević, Srećković 1, Nedeljković, Blagojević 2, Anja Vlašković 5, Mikić 2, Anastasija Vlašković 10, Samailović 1, Tina Petrović, Tijana Petrović 3, Aleksić 6, Radojević 2, Dugić, Krstić.

Nakon pause zbog EHF nedelje, ekipa Radničkog 1964 će dočekati ekipu “Košutnjak” iz Čačka.

Datum: 19.03.2018. Autor: R64 media team