Orlovi slavili za plasman u drugu fazu

Reprezentacija Srbije savladala je Island 29:26 (12:12) u trećem kolu grupe A u Splitu i sa pobedom Švedske nad Hrvatskom 35.31 izborila plasman u drugu fazu takmičenja koja počinje 18. januara u Zagrebu.

SRBIJA - ISLAND 29:26  (12:12)

Spaladium Arena

Gledalaca - 4.000

Sudije: Raluj Sabroso (Španija)

SRBIJA: Cupara, Ivanišević, Šešum, Vujić, Đukić, Belјanski, Nenadić, Radivojević, Marković, Đorđić, Ilić, Jovanović, Zelenović, Marsenić, Vujin, Obradović

ISLAND: Gustavson, Kritjanson, Palmarson, Karason, Halgrimson, Atlason, Elison, Sigurdson, Gislason, Gudmundson, Magnuson, Gunarson, Bjorgvinson, Arnarson, Gunarson, Smarason

SEMAFOR: 4:2 (5.) 8:6 (15.) 8:9 (19.) 12:11 (29.) 15:18 (39.) 16:20 (43.) 22:23 (49.) 25:24 (54.)

IGRAČ UTAKMICE: Milan Jovanović (Srbija)

Dobro su otvorili "Orlovi" poslednji meč u Spaladium Areni predvođeni debitantom Stefanom Vujićem u napadu, pa je već posle pet minuta na semaforu pisalo 4:2. Dobro je funkcionisala odbrana sa Cuparom na golu, dovolјno da srpski rukometaši još u dva navrata budu nadomak razlike koja im je bila potrebna (7:5 i 8:6).

Sjajna serija odbrana islandskog čuvara mreže Gustavsona pogurala je "Ribare" koji su preokrenuli na 8:9 i do kraja poluvremena ostali u egalu.

Drugi deo doneo je bolјu igru Islanđana, koji su u jednom trenutku bili i na +4 (16:20). Ulazak mladog Milana Jovanovića doneo je bolјitak srpskom timu, a Bogdan Radivojević je doneo izjednačenje u 50. minutu - 24:24 a najmlađi igrač na Prvenstvu prednost - 25:24 tri minuta kasnije. Došli su "Orlovi" do šanse da dođu do želјenih +4, ali je Gustavson zaustavio šut Nenadića posle poslednjeg tajm-auta sedam sekundi pre kraja.

Izjave: Jovica Cvetković (selektor)