Održana Druga regata Kupa Srbije u veslanju 2013

U subotu,1. juna 2013, na Adi Cigalniji održana Druga regata Kupa Srbije. Dok su naši najbolji seniori u Sevilji vojevali bitke na Evropskom prvenstvu na Adi Ciganliji je trajala velika i neizvesna borba domaćih klubova za zvanje najboljeg na Drugoj regati Kupa Srbije. Ovo takmičenje, čiji je organizator bio Veslački savez Srbije a tehnički organizator Veslački klub Grafičar, okupilo je gotovo sve domaće klubove čiji su se veslači i veslačice 1. juna 2013. na Savskom jezeru nadmetali u svim uzrasnim kategorijama - pionirskoj, kadetskoj, juniorskoj, seniorskoj i konkurenciji veteran i to u skifu, dubl skulu, dvojcu bez kormilara, četverac skulu i četvercu bez kormilara.

Nakon celodnevnog izuzetno zanimljivog i neizvesnog takmičenja najuspešniji je bio Veslački klub Smederevo čiji su članovi osvojili šest medalja od toga pet zlatnih i jednu bronazu. Na drugom mestu u ukupnom skoru bila je Crvena zvezda sa četiri zlatne, sedam srebrnih i četiri bronzane, dok je Čurug sa četiri zlatne i dve srebrne zauzeo treće mesto.