U nedelju 19. novembra, u vremenu od 11. 00 do 13.00 časova, na Adi ciganliji, Beogradski maraton u saradnji sa svojim Trkačko rekreativnim klubom i partnerima organizuje 2. JAVNI TRENING ZA 1. BEOGRADSKI POLUMARATON.
Okupljanje je kod restorana "Like a Shine" (prvi restoran od ulaza na Adu Ciganliju sa Makiške strane) od 10.45 do 11.00 časova.
Treningom će rukovoditi koordinator rada TRK Beogradski maraton - prof. dr Branko Bošković sa kolegama iz Visoke sportske i zdravstvene škole iz Beograda. Učesnici ovog javnog okupljanja će moći da dobiju korisne savete o kontroli zdravstvenog stanja, opremi, ishrani i načinu trčanja u jesenjim uslovima, kao i da praktično obave zajedničke treninge u odnosu na postojeći nivo fizičke pripremljenosti i trku za koju žele da se pripremaju – Trka na 10 km (Beogradskih 10) ili polumaraton (Beogradskih 21).
Trening je besplatan i mogu da se uključe muškarci i žene, aktivni trkači, rekreativci i početnici stariji od 14 godina.