Kragujevčanke protutnjale Čačkom

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru drugog kola Prve lige Zapad savladale kao gošće ekipu „Košutnjak“ u Čačku rezultatom 31-17, poluvreme 16-9 i tako upisale prve bodove na svoj konto.

Za razliku od prethodne utakmice i lošeg starta, ovu su otvorile mnogo bolje i angažovanije i već u 5-om minutu stekle stratnu prednost 3-0 i tako protivnicama stavile do znanja da su u Čačak došle po bodove. Čvrstom igrom u odbrani i maštovito u napadu, vođstvo gošći je raslo do maksimalnih 8 golova prednosti u 20-tom minutu (4-12), a na poluvreme su otišle sa kapitalom od 7 razlike (9-16).

Drugi deo igre je počeo maksimalnim angažovanjem Čačanki koje postižu 2 brza gola.Igračice Radničkog skoro 7 minuta nisu postigle gol,ali golgeterski post prekida večeras ponajbolja u redovima gošći Anastasija Vlašković i čini se da je taj gol prelomio utakmicu.Do kraja igre prednost Radničkog je rasla i uz na momente atraktivnu igru dolaze do maksimalnih 14 razlike na kraju utakmice (17-31) i time potvrđuju dominaciju u ovom susretu.

Kod domaćih se istakla kapiten Mirjana Petrović sa 6 pogodaka,dok je u Radničkom najefikasnija bila Anastasija Vlašković sa 6,a u stopu su je pratile Natalija Mikić i Anja Vlašković sa po 5 golova na svom kontu.

Igrač utakmice : Anastasija Vlašković

ŽRK Košutnjak –RK Radnički 1964 : 17-31 (9-16)

Čačak: Hala “SC Mladost”. Gledalaca : 100
Sudije: Dušan Petrović,Dušan Vojinović
Sedmerci:  Košutnjak 5(2), Radnički 6(5)
Isključenja: Košutnjak 10 min, Radnički 12 min

Košutnjak : Ćendić, Nikolić, Jovašević 3, Petrović 6, Jelić, Krunić 2, Vučićević, Dojčilović 2, Jovanović 2,Filipović, Tomić, Kojović 2, Jakonić,Ljujić,Spasojević,Bučkić

Radnički 1964 :  Pojužina ( 4 odbrane),Janićijević, Radosavljević 4, Srećković 2, Đorđević 1, Begović, Ristić 1, Vlašković Anja 5, Mikić 5, Vlašković Anastasija 6, Vulićević 4, Petrović 3, Milošević, Stajković ( 14 odbrana).

U narednom kolu Kragujevčanke će ugostiti ekipu Metalac 2 iz Kraljeva.

Datum: 09.10.2017. Autor: R64 media team