Remi na vrućem terenu u Kuršumliji

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru trećeg kola Super B lige remizirali na neugodnom gostovanju u Kuršumliji protiv ekipe „Planinka-prolom voda“ 25-25, poluvreme 14-10 za domaćina.

Oslabljeni gosti su utakmicu otvorili ranim vođstvom 0-1 i 1-2, ali domaćin brzo konsoliduje redove, poravnava rezultat u 4-om minutu (2-2). Od tog trenutka igra se gol za gol sve do 12-og minuta i rezultata 6-6, kada Planinka sigurnijom igrom preuzima vođstvo koje ne ispušta do kraja poluvremena, na koje se odlaze maksimalnom razlikom od 4 gola prednosti (14-10).

U drugi deo utakmice rukometaši Planinke ulaze maksimalno angažovani sa željom da već na startu ovog dela daju do znanja gostima da bodovi ostaju u Kuršumliji, što im u dva navrata i uspeva kada dolaze do 5 golova prednosti 18-13 (39. minut) i 20-15 (41. minut). Nakon tajm-auta Radničkog, momci trenera Milentijevića su zaigrali angažovanije, borbenije i u 57-om minutu golom Miloša Simića dolaze do izjednačenja (24-24) a već u sledećem napadu i do vođstva 24-25 pogotkom Stefana Stanojeva. Da ne dođe do kompletnog preokreta se pobrinuo igrač domaćih Nemanja Milenković izjednačujućim pogotkom u poslednjem minutu utakmice.

Ovim remijem ekipa Radničkog 1964 se nalazi na deobi drugog mesta sa 5 bodova iza vodeće ekipe Vranja koju će ugostiti u narednom kolu.

Najefikasniji kod domaćih je bio Miloš Topalović sa 5 pogodaka, dok su se kod Radničkog sa po 4 gola izdvojili Poskurica, Stanojev, Simić i Stošić.

Igrač utakmice : Stefan Petrović

Planinka Prolom voda – RK Radnički 1964: 25-25 (14-10)

Kuršumlija: Hala “Kuršumlija”. Gledalaca :
Sudije: Dušan Cvetković,Igor Nikolić
Sedmerci:  Planinka 4 (4), Radnički 2 (2)
Isključenja: Planinka 8 min, Radnički  12 min Planinka: Dimitrijević, Petrović 2, Arsenijević, Hadžić 4, Topalović 5, Petrović 3, Milićević 4, Milošević 1, Perović, Jovanović 2, Milenković 4.

Radnički 1964  :  Blagojević, Milosavljević 3, Đukić 1, Stošić 4, Ristić V.2, Ristić, Radivojević 3, Knežević, Simić 4, Stefanović, Radenović, Stanojev 4, Poskurica 4, Bogdanović, Jovanović, Janićijević.

Datum: 09.10.2017. Autor: R64 media team