Pobeda na kraju prvenstva

Pobeda na kraju prvenstva Autor ka fotografije: Simona Blagojević

Rukometašice Radničkog su u poslednjoj ovosezonskoj utakmici  pred svojom publikom savladale ekipu beogradskog Juniora rezultatom 35-30, poluvreme 22-15.

U utakmici bez rezultatskog značaja u prvom poluvremenu se vodila izjednačena bitka do 13-og minuta i rezultata  9-9. Junior dolazi do dva gola prednosti 11-9, ali od tog trenutka Tigrice preokreću rezultat i serijom 9-1 dolaze do vođstva 18-12 u 25-om minutu. Na odmor se odlazi prednošću domaćih rukometašica od 7 golova prednosti 22-15.

Drugo poluvreme je proteklo u sličnom ritmu, Tigrice su bile sve vreme u vođstvu a u celini je viđen odličan  rukomet sa pregršt lepih i atraktivnih poteza.

Kod domaćina su najefikasnije bile Katarina Stepanović i Dejana Kulić ( rekord u dresu Radničkog) sa po 7 pogodaka, dok su se kod gošći istakle Jelena Bulatović sa 7 i Ivana Rupčić sa 6 postignutih golova.

Važno je i napomenuti da je na golu Radničkog briljirala Snežaja Ležaja sa 20 odbrana a kuriozitet je da je bila i strelac 3 pogotka za svoj tim.

Igrač utakmice : Katarina Stepanović

ŽRK Radnički Kragujevac - RK Junior 35:30 (22:15)

Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 100
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci:  Radnički 7(3), Junior  4(3)
Isključenja: Radnički 4 min, Junior 6 min

RADNIČKI: Ćosić( 2 odbrane), Petrović, Begović, Jelesijević 4 .Blagojević,  Radović, Ležaja 3  ( 20 odbrana),  Lukić 5 , Stajković ( 6 odbrana), Stoiljković  ,Blagojević  Stepanović 7,  Kulić 7 ,Janković 4.

JUNIOR:  Kužet, Rupčić 6, Kraljevski, , Potkonjak 5, Bojičić 2, Stošić 3, Bulatović 7, Stanojević ( 11 odbrana) Ivan 1, Klicov 5, Bogunović , Đorović 1, Mihajlović, Kosanović.

Ovom utakmicom je stavljena tačka na ovogodišnje prvenstvo a ekipu Radničkog očekuje polufinalna utakmica Kupa Srbije protiv Naise u Nišu 31.maja.

Datum: 28.05.2017. Autor: ŽRK Radnički