Tesan poraz Tigrica

Rukometašice Radničkog su u utakmici 16-og kola SRLS za žene pretrpele minimalan poraz na svom terenu od ekipe Jagodine rezultatom 22-24, poluveme 13-11.

Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri sve do 21-og minuta i rezultata 9-9, kada su domaće igračice zaigrale čvršće u odbrani, maštovitije u napadu i na odmor otišle sa 2 gola razlike 13-11.

U drugom delu igre, Tigrice su održavale prednost sve do 48-og minuta i maksimalnih 3 razlike, 19-16. Tada je usledio pad u igri Radničkog, nekoliko promašenih zicera i izgubljenih lopti, što su Jagodinke znalački iskoristile i preokrenule rezultat, došavši na kraju do važne pobede sa 2 gola razlike.

U domaćoj ekipi najefikasnije su bile Jovana Stoiljković sa 6 pogodaka i Sandra Radović sa 5, dok je kod gošći prednjačila Jelena Gojković sa 9 i u stopu je pratila Lidija Cvijić sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice : Ana Rajković
ŽRK Radnički Kragujevac -ŽRK Jagodina 22:24 (13:11)
Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 100
Sudije: Vanja Antić,Jelena Jakovljević
Sedmerci: Radnički 3(3), Jagodina 3(3)
Isključenja: Radnički 6min, Jagodina 4 min
Radnički: Ćosić( 13 odbrana), Petrović 2, Todorović 4, Jelesijević . Radović 5, Ležaja (odbrane), Lukić , Stajković (odbrana), Kojić 3 ,Stoiljković 6 ,Stepanović 1, Kulić ,Lojpur 1 ,Janković.
Jagodina: Petrović, Radosavljević, Trbović, Šaronjić B., Cvijić 6, Bogdanović J., Čavlović, Bogdanović N., Zečević 4, Šaronjić E. 1, Glišović 3, Veljković 1, Gojković 9, , Rajković ( 11 odbrana).

Sledeću utakmicu 17-og kola SRLS Radnički gostuje u Kikindi istoimenoj ekipi.

Datum: 26.02.2017. Autor: Saša Jančić