Naisa slavila u Kragujevcu

Rukometašice Radničkog su u okviru 14-og kola SRLS za žene poražene na svom terenu od Niške Naise rezultatom 32-22, poluvreme 17-12.

Prvo poluvreme je proteklo u rezultatskoj klackalici samo do 12-og minuta i rezultata 7-7, kada su gostujuće rukometašice zaigrale agresivnije i što je još bitnije iskoristile greške u domaćim redovima, rezultatski se odlepile i na poluvreme otišle sa vođstvom od 5 gola razlike 17-12.

Početak drugog poluvremena je protekao u nastojanjima domaćih igračica da se približe, ali brojne tehničke greške i promašeni ziceri im nisu dali pravo na to, tako da su Nišlijke znalački privele utakmicu kraju i dobile čak i prevelikom razlikom.

Kod Radničkog su najefikasnije bile Radovič, Stoiljković i Stepanović sa po 4 data gola,  a kod gošći su se istakle Katarina Radović sa 7 i Dea Aleksić sa 6 pogodaka, koja je ujedno i bila igrač utakmice.

Igrač utakmice : Dea Aleksić

ŽRK Radnički Kragujevac - ŽRK Naisa Niš 22:32 (12:17)
Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 200
Sudije: Vanja Antić,Jelena Jakovljević
Sedmerci:  Radnički 7(4), Naisa  6(4)
Isključenja: Radnički 6 min, Naisa 4 min
RADNIČKI: Ćosić( 11odbrana), Petrović 3, Todorović 3, Jelesijević . Radović 4, Ležaja  ( 2 odbrane),  Lukić 1 , Stajković (odbrana),  Kojić ,Stoiljković 4 ,Stepanović 4,  Kulić 1 ,Lojpur 2 ,Janković.
NAISA:  Nikolić 1, Stoiljković, Milojević 2, Karalić, Petković T. 1, Stefanović, Radović 7, Aleksić 6, Petković M (10 odbrana)., Zdravković 5, Tanasković 5, Filipović 2, Tatar 2, Popović ( 4 odbrane).

Sledeću utakmicu 15-og kola SRLS Radnički gostuje ekipi “Železničar” u Inđiji.

Datum: 12.02.2017. Autor: Saša Jančić