Radnički preokretom do važne pobede

Radnički preokretom do važne pobede Autorka fotografije: Simona Blagojević

Rukometašice Radničkog su u okviru 6-og kola SRLS savladale ekipu Železničara rezultatom 27-25, poluvreme 10-14. Do 14-tog minuta se vodila ravnopravna borba, rezultat na semaforu je glasio 6-6. Od tog trenutka su gošće zaigrale čvršće u odbrani, raznovrsnije u napadu i došle do maksimalnih 12-7 u 25-om minutu utakmice. Do kraja poluvremena Tigrice su smanjile rezultat na 10-14.

Tigrice su drugo poluvreme počele maksimalno angažovano i borbeno u odbrani a iz takve igre su krenule i jako i odgovorno u napadu, tako da je rezultat glasio 14-14 u 37-om minutu. Rezultatska klackalica je trajala narednih 7 minuta, a onda su domaće igračice preokrenule rezultat i sigurnom igrom došle do dragocenih bodova.

Kuriozitet je da su Tigrice svele gošće na samo 4 data gola u prvih 18 minuta drugog dela igre. U tim trenucima se istakla golman Snežana Ležaja koja je na kraju sakupila 17 odbrana.
.
Igrač utakmice : Sandra Radović

ŽRK Radnički Kragujevac - ŽRK Železničar Inđija  27:25 (10:14)
Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 200
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci:  Radnički 3(2), Železničar  3(1)
Isključenja: Radnički 10 min, Železničar 4 min
RADNIČKI Kragujevac: Ćosić(odbrana), Petrović 6, Jelesijević , Radosavljević . Radović 5, Ležaja  ( 17 odbrane),  Lukić 3 , Stajković (odbrana),  Kojić ,Stoiljković 7 ,Veljković ,Kulić 1 ,Lojpur 3 ,Janković 1.
ŽELEZNIČAR Inđija:  Gacić (1 odbrana), Gudurić 4, Stojsavljević, Jovanović 4, Dragović 1, Majkić 1, Kostić, Stamenić 2, Bursać 5, Đorđević, Bojić, Orlović 5, Bakša 3.

Sledeću utakmicu 7-og kola SRLS Radnički će gostovati u Jagodini.
Datum: 24.10.2016. Autor: ŽRK Radnički