Radnički do prvih bodova

Radnički do prvih bodova Autorka fotografije: Simona Blagojević / zrkradnicki.org
Rukometašice Radničkog su upisale prve bodove,pobedivši ekipu beogradskog Juniora rezultatom 30-25 (poluvreme 16-13). Prvi deo igre je protekao u ritmu gol za gol, ali su se gošće u 18-om minutu povele sa 3 gola razlike (12-9). Posle time-outa trenera Radosavljevića, domaće rukometašice su zaigrale čvršće i angažovanije u odbrani i serijom 5-0 došle do vođstva (14-12). Na kraju poluvremena na semaforu je stajalo maksimalnih 16-13 za Radnički.

Drugo poluvreme je proteklo u znaku domaćina koje su uz podršku sjajne Snežane Ležaje na golu došle do vođstva 28-20 u 54-om minutu igre i sigurno privele utakmicu kraju.

Najefikasnija u domaćem sastavu je bila Sandra Radović sa 7 pogodaka, dok je kod gošći prednjačila Maja Veljković sa 12 postignutih golova.

Igrač utakmice : Snežana Ležaja

ŽRK Radnički Kragujevac - RK Junior 30:25 (16:13)
Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 250
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci:  Radnički 6(4), Junior  7(3)
Isključenja: Radnički 12 min, Junior 4 min
RADNIČKI Kragujevac: Ćosić(odbrana), Petrović 3, Stojković, Jelesijević , Radosavljević . Radović 7, Ležaja  ( 15 odbrana),  Lukić , Stajković (odbrana),  Kojić 2 ,Stoiljković 3 ,Veljković ,Marković 4 ,Kulić 2,Lojpur 4 ,Janković 5.
JUNIOR Beograd:   Veljković 12, Blanuša 3, Bogunović, Petrović, Stanojević, Ivan 3, Stošić 2, Petrović 1, Klicov, Kojčić Ma., Cvijanović 2, Todorović 2, Stevanović, Šimšić, Bojčić, Kosanović.

Sledeću utakmicu 5-og kola SRLS Radnički gostuje ekipi “Naise” u Nišu.
Datum: 03.10.2016. Autor: Saša Jančić