Radnički poražen na startu prvenstva

Rukometašice Radničkog su poražene na otvaranju sezone od favorizovane ekipe „Medicinar“ iz Šapca rezultatom 28:36 (poluvreme 12:21).
Iskusne Šapčanke predvođene kapitenom Anom Radović su bolje otvorile utakmicu, povele 3 gola razlike i prednost uvećavale do maksimalnih 9 na poluvremenu. Očita je bila trema kod mlade ekipe Radničkog sa kojom dugo nisu mogle da se izbore.
U drugom poluvremenu izabranice trenera Radosavljevića su se trgle, par puta smanjile razliku ali je to bilo nedovoljno da se približe Medicinaru, čije su rukometašice rutinski privele utakmicu kraju.
Igrač utakmice: Ana Radović.

ŽRK Radnički Kragujevac - ŽRK Medicinar 28:36 (12:21)
Kragujevac, hala "Jezero". Gledalaca: 300
Sudije: Marko Sekulić,Vladimir Jovandić
Sedmerci:  Radnički 6(5), Medicinar  6(5)
Isključenja: Radnički 10 min, Medicinar 10 min
RADNIČKI Kragujevac: Ćosić( 8 odbrana), Petrović 3, Stojković, Vitić , Radosavljević . Radović 2, Ležaja  ( 5 odbrana),  Lukić , Stajković (odbrana),  Kojić 3 ,Stoiljković 3 ,Veljković ,Marković 8 ,Kulić ,Lojpur 8 ,Janković 1.
MEDICINAR Šabac: Glišić, Tanić 3, Rančić 7, Milošević 1, Čvorić, Kostić 4, Obrenović, Radović 13, Ručnov 4, Karić, Perić ( 6 odbrana), Đurković , Stanisavljević 4, Mandić, Kukić ( 6 odbrana),Kecanović.
Utakmica drugog kola protiv ekipe “Izvor” je odložena,pa će Radnički u okviru trećeg kola gostovati ekipi Sloge u Petrovcu.

Datum: 12.09.2016. Autor: Saša Jančić