Jokić peti, Papaz osmi MK pištoljem na POI u Riju

Srpski strelci Rastko Jokić i Živko Papaz su ostvarili vredne uspehe, ali su ostali bez medalja u takmičenju malokalibarskim pištoljem na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

U nadmetaju MK pištoljem na 25-metarskom strelištu u kategoriji P3 – SH2 u mešovitoj konkurenciji (muškarci i žene zajedno) Jokić se plasirao na petu, a Papaz na osmu poziciju.

U kvalifikacijama, u konkurenciji 33 takmičara, Papaz je zauzeo drugo mesto sa 581 krugom (392 precizna + 389 brza paljba). Jokić je bio osmi sa 566 (389+ 377). Nije bilo drame oko Jokićevog plasmana u finale, jer je devetoplasiranom „pobegao“ za dva kruga. Najprecizniji u osnovnom delu sa 584 kruga bio je Kinez Ksing Huang.

U polufinalnom delu takmičenja, u kome osmorica finalista gađaju po 25 metaka, a svaki hitac 10,2 i bolji donosi bod („unutrašnji centar“). Jokić je osvojio sedam bodova, Papaz tri. Da je pogodio samo jedan „unutrašnji centar“ više Jokić bi raspucavao za ulazak u meč za bronzu.

Zlato je pripalo Kinezu Hiangu, srebro Šveđaninu Joakimu Norbergu, a bronzu je osvojio Korejac Ju Hi Li.

Niko sem Srbije nije imao dva predstavnika u finalu.

Datum: 12.09.2016. Autor: Streljački savez Srbije