Seniorski rekord i peto mesto juniorki u Plzenu

Srpskoj ženskoj juniorskoj reprezentaciji za tri kruga izmakla je medalja u trostavu poslednjeg dana velikog seniorskog mitinga 47. "Velika nagrada Plzena".

Ekipa u sastavu Milica Babić, Sanja Vukašinović i Nevena Armuš je zauzela peto mesto sa sjajnih 1.739 krugova, čime je za šest krugova nadmašila seniorski rekord Srbije, koji je od Evropskog prvenstva u Osijeku 2013. držao trio Ivana Maksimović, Andrea Arsović i Dragana Todorović.  Dosadašnji juniorski rekord iznosio je 1.723 kruga, a ista ekipa koja je gađala u Plzenu ga je postigla osvajajući srebro na Evropskom prvenstvu u Mariboru 2015. godine.

Bronzu je sa 1.742 kruga osvojio drugi tim Nemačke. Pobedila je ekipa Češke sa rezultatom jednakim svetskom rekordu Nemačke sa SP u Granadi 2014. - 1.750 krugova. Druga je bila Nemačka A (1.744). Takmičilo se 15 timova.

Milica Babić je u konkurenciji 91 takmičarke zauzela 12. mesto sa 581 krugom (192 klečeći, 197 ležeći, 192 stojeći stav). Finale je bilo prilično "skupo" (583 kruga). Ni Sanja Vukašinović nije bila daleko od plasmana među osam najboljih. Poput Babićeve pogodila je 581 krug (193, 196, 192), ali je zbog manjeg broja "unutrašnjih centara" zauzela 14. mesto. Nevena Armuš je bila 32. sa 577 krugova (195, 196, 186).

Najbolji rezultat u kvalifikacijama postigla je Čehinja Lucija Brazdova (586). Brazdova je u finalu bila poslednja osma, a zlato je pripalo svetskoj prvakinji iz 2010. Barbari Engleder (Nemačka).

Srbija je na mitingu u Plzenu učestvovala sa vrlo mladom ekipom,a vraća se sa jednom zlatnom medaljom, koju je osvojila Milica Babić gađajući vazdušnom puškom. Od muškaraca najbolji plasman je ostvario Lazar Kovačević, koji je bio 15. vazdušnom puškom.

Datum: 09.05.2016. Autor: Streljački savez Srbije