Grgiću zlato, Arunovićevoj i Mikecu srebro, Veličkovićevoj bronza u Zagrebu

Drugog dana zagrebačkog „Trofeja Mladosti“ u streljaštvu, srpski strelci su osvojili četiri medalje u gađanju vazdušnim pištoljem. Zlato je  pripalo Dimitriju Grgiću, srebrom su se okitili Zorana Arunović i Damir Mikec, dok je Bobana Veliković osvojila bronzu.

Ukupno u dva dana, osvojeno je šest medalja (1-3-2), jer su prvog dana  u gađanju vazdušnom puškom srebro i bronzu osvojile Andrea Arsović i Dragana Todorović.

Dva srpska strelca našla su se na postolju u gađanju vazdušnim pištoljem. Dimitrije Grgić, reprezentativac Akademca, koji je lane bio drugi, osvojio je zlatnu medalju dok je, prošle godine „bronzani“ Damir Mikec ove godine – drugi. Treće mesto pripalo je nakadašnjem reprezentativcu Srbije iz trofejne  juniorske generacije upravo sa Grgićem i Mikecom, Urošu Kačavendi koji sada gađa za Hrvatsku.

Grgić je od početka vodio i trijufmovao „start - cilj“. Uspeh mu nije ugrozio ni poslednji hitac od 8,5 krugova. Mikec je posle 16 dijabola imao 0,1 krug više od Kačavende, a plasman u finale finala sa Grgićem obezbedio je 17. i 18. dijabolom kada je pogodio 10,2 i 10,8 krugova, a Kačavenda 10,0 i 10,0 i ostao treći. Pred poslednja dva hica Grgić je imao tačno četiri kruga prednosti i rutinski završio posao sa 2,7 krugova boljim rezultatom od Mikeca. Grgić je 2012, 2013. i 2104. bio drugi na ovom turniru.

Zorana Arunović, reprezentativka Crvene zvezde i pobednica 2013. i 2014. je izgubila titulu od Hrvatice Vlatke Pervan za 0,4 kruga. Posle 18 dijabola vodila je u odnosu na Pervanovu 181,2:179,8 i sa prednošću od 1,4 kruga ušla je u finale finala. Hrvatica je, međutim, u poslednje dve dijabole bila smirenija 9,9 i 10,2, Arunovićeva je imala 8,8 i 9,5 i titula je ostala u Zagrebu. Boranka Bobana Veličković zauzela je treće mesto. Srbija je imala tri predstavnice u finalu, Kikinđanka Brankica Zarić (Valter pistols) plasirala se na osmo mesto.

Lane su drugog dana „Trofeja Mladosti“ srpski strelci vazdušnim pištoljem osvojili zlato, dve srebra i bronzu. Zorana Arunović osvojila je prvo mestao, a sestra i brat Jasmina i Dimitrije Grgić srebrne medalje, dok je bronza pripala Damiru Mikecu.

Rezultati, drugi dan turnira „Trofej Mladosti“ u Zagrebu, vazdušni pišolj – muškarci, finale: 1. Dimitrije Grgić (Srbija) 203,3, 2. Damir Mikec (Srbija) 200,6, 3.  Kačavenda (Hrvatska) 179,6,  krugova itd.

Pre finala: 1. Grgić 585, 2. Mikec 582...25. Duško Petrov 563 ...44. Srđan Jovanović 553 kruga itd. Finale vredelo 572 kruga. Ukupno 62 učesnika.

Žene - finale: 1. Pervan (Hrvatska) 199,9, 2. Zorana Arunović (Srbija) 199,5, 3. Bobana Veličković (Srbija) 179,7 ... 8. Brankica Zarić (Srbija) 76,2 kruga itd.

Pre finala: 1. Arunović 384...3. Zarić 382...5. Veličković 380...17. Jasna Šekarić 371....23. Đurđina Lazić 367...32. Lea Aleksić 359 krugova itd. Finale vredelo 377 krugova. Ukupno 40 učesnica.

Datum: 07.12.2015. Autor: Branimir Vas