Milica Babić rekordno 421,2 kruga u Nitri

Drugog dana međunarodnog turnira „Olimpijske nade“ u Nitri u Slovačkoj, petoro mladih srpskih strelaca učestvovalo je u tri finala, ali nisu uspeli da osvoje medalje!

Zablistala je u osnovnom delu vazdušnom puškom juniorska reprezentativka Palilule Milica Babić koja je sa 421,2 kruga oborila sopstveni državni rekord od 417,2 kruga iz finala Kupa Srbije ove godine! Pre finala, koje je vredelo 414,8 krugova, bila je ubedljivo najbolja  jer je drugi rezultat bio 417 krugova. U finale se kao  sedma plasirala Marija Kolarević reprezentativka Jedinstva iz Stare Pazove sa 415,4 kruga.

U finalu,  Kolarevićeva je bila sedma sa 100,1 kruga, a Babićeva osma sa 79,4 kruga. Plasman ostalih srpskih takmičarki: 10. Ivana Marić 413,7, 16. Sanja Vukašinović 411, 19. Ana Akifović 409,3, 24. Nevena Armuš 407,5, 27. Marija Zavišić 407,2, 30. Anastasija Gaćeša 406,3, 31. Tamara Vukomanović 405,8, 35. Isidora Stojanović 404,8 krugova itd.

Dvojicu finalista Srbija je imala i kod juniora vazdušnom puškom. Stevan Jovanović iz kragujevačkog „Čika Mate“ završio je na petom mestu sa 146,5 krugova, a Lazar Kovačević iz Jagodine na šestom sa 119,6 krugova. Finale je vredelo 619,2 kruga. U osnovnom delu Kovačević je bio peti sa 621,5 krugova, a Jovanović šesti sa 621,3 kruga i oba rezultata su veoma dobra za ovaj deo sezone. Plasman ostalih srpskih takmičara: 20. Andrija Milovanović 612, 30. Aleksa Mitrović 606,8, 32. Đorđe Savić 606, 36. Ratko Bućič 601,8 krug itd.

Partizanova mlada takmičarka pištoljem Natalija Anastasijević zauzela je osmo mesto u finalu sa 72,2 kruga. Pre finala bila je osma sa 374 kruga koliko je „koštala“ i ulaznica među osam. Odlično je gađala i Marija Šunjevarić iz „Alekse Dejovića“ (Užice) koja je bila 12. sa 370 krugova. Plasman ostalih srpskih takmičarki: 21. Katarina Maricki 364, 25. Lea Aleksić 359, 29. Teodora Simić 356, 39. Malina Stanojković 355, 30. Đurđina Lazić 355 krugova itd.

U disciplini pištolj za juniore, Srbija nije imala finalistu. Branko Mašanović iz Policajca je 19. sa 562 kruga, 24. je bio Stefan Todorović sa 558 krugova, na 25. mesto plasirao se Petar Adamović sa 557 krugova, dok je Đorđe Marjanović na 37. poziciji imao 533 kruga.

Junior iz Rusije Artem Černousov pre finala bio je najbolji sa izvaredna 384 kruga. Finale je bilo dosta skupo, 571 krug.

Prvog dana turnira  mladi sprki strelci osvojili su četiri medalje – dva zlata, srebro i bronzu. Zlatna odličja osvojili su juniorska ženska reprezentacija Srbije puškom sa 1.234,9 krugova (Vukašinović 416, Armuš 405,9, Babić 413) i kadetkinja Marija Šunjevarić, reprezentativka užičkog „Alekse Dejovića“ vazdušnim pištoljem sa 193,7 krugova. Kadet Jagodine Lazar Kovačević je bio drugi vazdušnom puškom sa 203,3 kruga, a reprezentativac „Čika Mate“ Stevan Jovanović bio je treći ovim oružjem sa 160,5 krugova.

Datum: 16.11.2015. Autor: Branimir Vasić