Juhas u Beogradu, Zavarko u Jedinstvu

Prelazni rok u Kuglaškom savezu Srbije je završen i sudeći prema za sada još nezvaničnim izveštajima,  bio je ne mnogo plodan, ali ne i manje – interesantan. U registracionom centru Beograd  prijavljeno je  12 prelazaka kuglašica i deset kuglaša, u registracionom centru Novi Sad šest kuglašica i 38 kuglaša.

Dvojne registacije za mlade kuglašice i kuglaše dobilo je devetoro iz centra Beograd (dve takmičarke i sedam takmičara) i 11 kuglaša iz centra Novi Sad. Šampion Beograd, koji je ostao bez Igora Kovačića (otišao u mađarski Segedin), doveo je Sašu Juhasa iz Crvene zvezde. Nekadašnja reprezentativka Roža Pisar, dugo godina prvotimka Pionira, u novoj sezoni igraće za beogradski Pobednik koji debituje u superligaškom društvu.

Novi superligaš Jedinstvo iz Novog Bečeja u sezoni 2015-2016. angažovao je četiri igrača, među njima i Čabu Zavarka mlađeg brata najboljeg kuglaša sveta Vilmoša Zavarka, koji je prešao iz Vojvodine iz Bačkog Gradišta.  U Jedinstvo su došli i Mane Zrnić iz Džambo investa, Dušan Pejin i Ervin Komaromi koji će igrati na dvojno i za Vojvodinu (Novi Sad).

Ostali prelasci – registracioni centar Beograd – kuglaši - Meraklije Niš: Edo Crnalić, Dragan Rašić (obojica iz Niš puta) i Dragan Stamenković (iz Čaira – Niš).
Crvena zvezda: Želislav Jakab (iz Doline, Padina) i Marko Vujović (iz Hercegovca – Bileća, nedostaje međunarodna dozvola).
Tehnohemija: Duško Ilić (iz Niš puta).
Čair Niš: Milan Martinović (iz Niš puta).
Čačak: Miloš Milojević (iz Car Lazara, Kruševac).
Kragujevac: Milan Tojagić (iz Pak prometa, Kragujevac). 
Kuglašice - Niš put: Ljubica Bajin, Nevena Đorđević, Nataša Milić, Lalica Milojković, Nevena Mitić, Slađana Nikolić (sve iz Putara Niš).
Singidunum Beograd: Nevana Antić, Jasna Martinović i Vesna Janković (sve iz Pobednika).
Pobednik Beograd: Roža Pisar i Stela Čapo (obe iz Pionira) i Gordana Rogić (iz Singidunuma)
Dvojne registracije – kuglašice, Singidunum Beograd: Kristina Ljubenković 
i Gordana Rogić (obe iz Pobednika).
Kuglaši – Šumadija, Kragujevac: Nikola Laketić i Stefan Paločević (obojica iz Kragujevca).
Dolina Padina: Mihal Garafijat i Želislav Jakab (obojica iz C. zvezde).
Spartak 024: Bojan Kličarić (iz Crvene zvezde). 
Tehnohemija Beograd: Mateja Šakić (iz Beograda).
Ostali prelasci – registracioni centar Novi Sad– kuglaši – Džambo invest Novi Sad: Bojan Vukić (iz Radničkog NS), Radivoj Đurić (iz Spartaka 024).
Spens, Novi Sad: Damir Basta, Željko Grbić i Igor Kiso (iz Radničkog, NS), Ranko Milaković i Rajko Rajak (iz Džambo investa) i Siniša Pejčić (iz Petrovaradina). 
Kristal Zrenjanin: Stevan Oluić (iz Džambo investa) 
„13. maj“ Novi Sad: Velimir Joković (iz Aluminijuma, Crna Gora), Borislav Ranisavljev (iz Džambo investa). 
„Veteran VMV“ Vrbas: Mladenko Čavić, Miroslav Raičević, Veroljub Višković, Slavko Sekulović (svi iz Poleta), Dragan Mitić i Vladan Zahorjanskin (iz Vrbasa), Žolti Kiš (iz Poleta – nije još registrovan, nema ispisnicu).
Petrovaradin: Momir Ilinčić (iz NS 1932).
Polet Sombor: Velibor Radović (PPT Trestenik), Vladimir Jevtić (iz Partizana), Milan Pilipović (iz Junakovića, Prigrevica) i Dejan Trifunović (iz Niš puta).
Radnički Novi Sad: David Lainščak (iz Sente Visa prom).
Jadran Golubinci: Dragan Vukelić (iz Crvene zvezde), Miodrag Pavlović (iz Železničara).
Bečej: Zoltan Molnar (iz Jedinstva).
Hajduk Kula: Mirko Bakić (iz Poleta).
Vojvodina (NS): Čedo Dragičević (iz NS 1932) i Igor Nikolić (Ibar, Kraljevo).
Kordun Kljajićevo: Rade Šušnjar (iz Kljajićeva).
NS 1932: Miroslav Peško (iz Petrovaranina).
Dunav: Goran Vekić (iz Poleta – nije još registrovan, nema ispisnicu). 
Golubinci: Vladimir Jevtić i Nebojša Matijević (obojica iz Jadrana Golubinci).
Kuglašice – Vojvodina Novi Sad: Milica Šović (iz NS 1932), Angela Zolnai (iz Jedinstva – nije još registrovana, nema ispisnicu).
Jedinstvo Novi Bečej: Jelena Salkai (iz „Toze Marković, Kikinda).
Džambo invest: Jelena Jokić i Ljiljana Sretić (obe iz Vojvodine, NS), Sretićeva nije još registrovana, nema ispisnicu.
Kristal Zrenjanin: Anja Strajački (iz Banata)
Dvojne registracije- Spartak 024 Subotica: Bojan Kličarić (C. zvezda), David Lainščak (Radnički, NS).
NS 1932: Čedo Dragičević (Vojvodina NS). 
Junaković Prigrevica: Alen Kujundžić, Nemanja Musulin (obojica Spartak 024) i Nemanja Balać (Apatin).
Dolina Padina: Želislav Jakab i Mihal Garafijat (obojica Crvena zvezda).
Sloven Ruma: Marko Antić (C. zvezda).
Vojvodina NS: Dušan Pejin i Ervin Komaromi (iz Jedinstva).

Datum: 17.07.2015. Autor: Branimir Vasić

PROČITAJTE JOŠ...

LISTA KOMENTARA

Trenutno nema komentara u sistemu

OSTAVITE VAŠ KOMENTAR

Ime:
Prezime:
Tekst komentara:

POGLEDAJTE JOŠ I...

POVEZANE VESTI...

AKCIJE

Ako podjednako volite sport i da pišete o njemu, odnosno znate nešto novo i zanimljivo o nekoj sportskoj temi,  a uz to želite da svoje znanje iz oblasti sporta nesebično podelite sa drugima, javite nam se. Čekamo Vas!
Zanimaju Vas informacije o određenoj sportskoj manifestaciji (turniru, prvenstvu, akciji, seminaru, itd.), pogledajte najave aktuelnih sportskih manifestacija u okviru našeg Sportskog kalendara...
Ukoliko vodite neku sportsku organizaciju (savez, klub, asocijaciju i sl.) ili ste organizator neke sportske manifestacije (turnir, akcija, seminar, sl.) i želite da je medijski promovišete, odnosno sa njom upoznate širu javnost, Savremenisport.com može postati Vaš Medijski partner...
Osetite deo atmosvere sa najzanimljivijih već održanih sportskih manifestacija putem slika koje smo zbog Vas zabeležili u okviru Foro galerije...