Kolarević i Mirosavljev najprecizniji u trostavu

Mladi strelac Jedinstva iz Stare Pazove Marija Kolarević iznedila je iskusnije takmičarke i pobedila je u seniorskoj konkurenciji u drugom Kupu SS Srbije MK puškom trostav na strelištu u Novom Sadu sa 451,5 krugova. U bodovanju za juniorke (ne gađaju finale) bila je treća i kao šesta plasirala se u borbu za medalje.

Drugo mesto priplao je Dragani Todorović iz Novog Beograda Ušća, a treće Sanji Vukašinović iz Novog Sada sa 440,7 krugova. Finale je vredelo 567 krugova, a pre finala najbolja je bila Todorovićeva sa  odličnim 581 krugom, ispred Jagodinke Jelene Živković sa 576 i Vukašinovićeve sa 574 kruga. Todorovićeva je bila druga i u prvom kupu takođe u Novom Sadu. Ukupno su gađale 23 takmičarke.

U juniorskoj konkurenciji slavila je  Sanja Vukašinović sa 574 kruga, druga je bila Krstina Stojanović (C. zvezda) sa 572 kruga  a  treća  Kolarevićeva sa 570 krugova. Ukupno je gađalo 13 juniorki.

Seniorsku  titulu MK puškom trostav poneo je Nemanja Mirosavljev iz Novog Sada sa 457,7 krugova. Mladi Stevan Jovanović iz kragujevačkog „Čika Mate“ zauzeo je drugo mesto sa 451,5 krugova, a Borislav Mazinjanin iz Palilule bio je treći sa 440,3 kruga. Pre finala koje je vredelo 1.137 krugova, najbilji je bio Mirosavljev sa 1.163 kruga, Mazinjanin na drugoj poziciji imao je 1.153 kruga, a trećeplasirani Igor Čotra iz Partizana takođe 1.153 kruga. Ukupno je bilo 13 učesnika.

Kod juniora, titulu je  poneo Jovan Čičevski iz Novog Sada sa 1.146 krugova, drugi je bio Stevan Jovanović sa 1.141 krug, a treći Andrija Milovanović (Niš) sa 1.136 krugova. Milovanović je u prvom kupu bio drugi. Gađalo je sedam juniora.

Datum: 18.05.2015. Autor: Branimir Vasić