Trenutno šestoro reprezentativaca obezbedilo učešće na ZOI u Sočiju, 64 za OI u Riu

N/A
 
 
Na zimskim Olimpijskim igrama u Sočiju od 7. do 23. februara iduće godine, Srbija će sigrno imati namanje  šestoro sportista koji su ispunili norme po kriterijumima fedaracija - tri u alpskom smučanju (dve muške i jedna ženska), dve u nordijskom smučanju (muška i ženska) i jednu u biatlonu.

Imajući u vidu činjenicu da je tek početak završnog takmičarskog kvalifikacionog perioda, sportisti Srbije imaju šanse da se plasiraju i u snoubordu i bobu, a konačan broj sportista Srbije koji će se takmičiti u Sočiju biće poznat 19. januara 2014. kada će i zvanično biti završen kvalifikacioni period, saopštio je na sednici Izvršnog odbora OKS u Beogradu Damir Štajner izvršni direktor OKS koji će biti i šef misije na ZOI u Sočiju.

U programu Rio 2016. trenutno je 64 sportista iz individualnih sportova od toga deset u prvoj kategoriji, 29 u drugoj i 25 u trećoj kategoriji. Osvajačima medalja u Londonu Milici Mandić, Ivani Maksimović i Andriji Zlatiću u prvoj kategoriji pridružili su se evropski šampioni u kajaku i atletici Dalma Benedek Ružičić i Asmir Kolašinac, bronzana sa SP u tekvondou Ana Bajić, osvajači bronzanih medalja na SP u atletici Ivana Španović i Emir Bekrić, kao i pobednici ne EP u veslanju u disciplini dvojac bez kormilara.

Na osnovu usvojenih kriterijuma i ostvarenih rezultata u prethodnom periodu u kategorizaciju OKS ušli su i: Tatjana Jelača (atletika), Romana Caran (mačevanje), Kristijan Fris (rvanje), Amela Terzić (atletika) i kajak dvosed 200 m. U kategorizaciji OKS nalaze se na osnovu ostvarenih rezultata i muška vaterpolo reprezentacija, muška i ženska košarkaška reprezentacija, muška i ženska odbojkaška reprezentacija i muška i ženska rukometna reprezentacija.

Usvojeni su i izveštaji šefa misije Nikole Kuljače sa Mediteranskih igra u Mersinu i Evropskog olimpijskog festivala mladih održanog u Utrehtu ovog leta. Srpski sportisti su na MI osvojili 34 medalje, od čega 12 zlatnih, 11 srebrnih i 11 bronznih i da je sa dve osvojene zlatne medalje više nego na prethodnim Mediteranskim igrama u Peskari, tim Srbije zauzeo osmo mesto u ukupnom plasmanu nacija.

Nikola Kuljača obavestio je članove IO OKS da usled privatnih obaveza nije više u mogućnosti da obavlja ovu funkciju. Za rad sportskog sektora biće ubuduće odgovoran izvršni direktor OKS Damir Štajner kako se kontinuitet u radu ovog sektora ne bi prekinuo. Odlučeno je i da se usled nepravilnosti u korišćenju sredstava iz redovnih programa Olimpijskog komiteta Srbije isključuju iz finansiranja tekvondo treneri Predrag Kovačić, Goran Petrović i Mario Dujić do kraja 2014.

Lista kategorisanih sportista individualnih sportskih grana - "Rio 2016"
Prva kategorija: 1. Milica Mandić tekvondo, 2. Ivana Maksimović streljaštvo, 3. Andrija Zlatić streljaštvo, 4. i 5. M 2 - (dvojac bez kormilara Stojić i Beđik - muški) veslanje, 6. Asmir Kolašinac atletika, 7. Ana Bajić (+73 kg) tekvondo, 8. Emir Bekrić atletika, 9. Ivana Španović atletika, 10.  K 1 500 m (Dalma Benedek Ružičić) kajak.

Druga kategorija: 11. Zorana Arunović streljaštvo, 12. Nemanja Mirosavljev streljaštvo, 13. Velimir Stjepanović plivanje, 14. Dragana Gladović tekvondo, 15. Damir Fejzić tekvondo, 16. Novak Đoković tenis, 17. Nenad Zimonjić tenis, 18. Janko Tipsarević tenis, 19. Aleksandar Maksimović (+66 kg) rvanje, 20. do 23. K 4 1.000 m (Holpert, Zorić, Aleksić, Terzić) muškarci -  kajak, 24. K 1 1.000 m (M.Tomićević) mupškarci -  kajak, 25. do 28. K 4 500 m (Nađ, Tibor, Horvat, Kubik)  žene - kajak, 29. do 30. K 2 500 m (Olivera i Nikolina Moldovan) žene -  kajak, 31. K 1 200 m (M.Dragosavljević) muškarci-  kajak, 32. do 33. muški dubl skul (M.Marjanović i A.Filipović) veslanje, 34.  i 35.  ženski dubl skul (I.Obradović i I.Filipović) veslanje, 36. do 39.  muški četverac bez (Vasić, Đerić, Vuković, Jagar) veslanje.

Treća kategorija: 40. Damir Mikec streljaštvo, 41. Jasna Šekarić streljaštvo, 42 Andrea Arsović streljaštvo, 43. Bobana Veličković streljaštvo, 44. Vanja Babić tekvondo, 45. Ivan Lenđer plivanje, 46. Nađa Higl plivanje, 47. Mihail Dudaš atletika, 48. Tatjana Jelača atletika, 49. Amela Terzić atletika, 50. Aleksandar Drenovak boks, 51. Ana Ivanović tenis, 52. Aleksandar Karakašević stoni tenis, 53 Gabor Kasa biciklizam, 54. Dmitri Gerasimenko džudo, 55. Aleksandar Kukolj džudo, 56. Jovana Rogić džudo, 57. Zaur Efendijev rvanje, 58. Davor Štefanek rvanje, 59. Kristijan Fris (- 60kg) rvanje, 60. i 61. K 2 1.000 m (D. Pajić i D.Stanojević) muškarci -  kajak, 62. i 63. K 2 200 m (Novaković i O.Filipović) muškarci - kajak, 64. Romana Caran mačevanje.

Datum: 14.10.2013. Autor: Branimir Vasić

PROČITAJTE JOŠ...

LISTA KOMENTARA

Trenutno nema komentara u sistemu

OSTAVITE VAŠ KOMENTAR

Ime:
Prezime:
Tekst komentara:

POGLEDAJTE JOŠ I...

POVEZANE VESTI...

AKCIJE

Ako podjednako volite sport i da pišete o njemu, odnosno znate nešto novo i zanimljivo o nekoj sportskoj temi,  a uz to želite da svoje znanje iz oblasti sporta nesebično podelite sa drugima, javite nam se. Čekamo Vas!
Zanimaju Vas informacije o određenoj sportskoj manifestaciji (turniru, prvenstvu, akciji, seminaru, itd.), pogledajte najave aktuelnih sportskih manifestacija u okviru našeg Sportskog kalendara...
Ukoliko vodite neku sportsku organizaciju (savez, klub, asocijaciju i sl.) ili ste organizator neke sportske manifestacije (turnir, akcija, seminar, sl.) i želite da je medijski promovišete, odnosno sa njom upoznate širu javnost, Savremenisport.com može postati Vaš Medijski partner...
Osetite deo atmosvere sa najzanimljivijih već održanih sportskih manifestacija putem slika koje smo zbog Vas zabeležili u okviru Foro galerije...