Rukometašice Radničkog dobrom partijom do novih bodova

Rukometašice Radničkog dobrom partijom do novih bodova Foto: SPD Radnički

Rukometašice Radničkog su u 16. kolu Super rukometne lige savladale na svom parketu ekipu GŽRK Napredak-12 iz Kruševca rezultatom 33:31, poluvreme 14:13. Nakon ovog trijumfa Kragujevčanke se i dalje nalaze na osmom mestu sa 8 osvojenih bodova.

Duel večerašnjih rivala u prvom delu prvenstva je obilovao neizvesnošću i preokretima, što je bila garancija da će i večerašnji susret na parketu hale Jezero biti takav. Meč je započeo u izjednačenom ritmu sa puno golova, gde nijedna ekipa nije stekla prednost sve do rezultata 3:3 u 4. minutu. Nakon neiskorišćenog zicera domaćina, gošće serijom 0:3 dolaze do prve značajnije prednosti (3:6, 8.min). Puno vremena je trabalo devojkama u crvenom da vrate utakmicu u egal, a konačno su uspele pogotkom Inđićeve u 16. minutu (8:8). Usledio je period u kome se igralo gol za gol, sve dok Radnički nije došao do 2 gola vođstva (12:10, 21.min), a zatim i 14:12. Kruševljanke uspevaju da golom u 28. minutu smanje razliku, tako da se na veliki odmor otišlo rezultatom 14:13.

Otvorile su gošće bolje drugo poluvreme i nakon 3 minuta igre došle do vođstva (15:16). Zazvonio je alarm u kragujevačkoj ekipi, domaće igračice su zaigrale čvrsto u odbrani i maštovitim rešenjima u napadu serijom 5:0 totalno preokrenule tok utakmice (20:16, 40.min) i narednih 5 minuta održavale pomenutu prednost (24:20, 45.min). Propustile su Kragujevčanke u tim trenucima par prilika da se rezultatski odlepe, što je iskusna ekipa Napretka uspela da kazni i da u 48. minutu priđe na samo gol zaostatka (26:25). Nakon perioda igre u kome je Radnički održavao prednost od jednog do dva gola, usledio je period bolje igre, kada golom Zorice Ranković ponovo dolaze do najveće prednosti od plus 4 na svom kontu (30:26, 54.min). Uspele su još jednom gošće da svedu vođstvo domaćina na plus 1 (32:31, 59.min), no sve nade za preokretom im je raspršila kapiten Milijana Stošić u poslednjem minutu za konačnih 33:31.

U redovima Radničkog titulu najboljeg strelca su podelile Andrea Boner i Helena Inđić sa po 8 pogodaka, dok su kod gošći najefikasnije bile Tamara Simonović sa 10 i Olja Nikolić sa 7 postignutih golova.

Igrač utakmice: Dunja Tasić (Radnički)

RK Radnički – GŽRK Napredak-12: 33:31 (14:13)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 200

Sudije: Zoran Popov, Goran Ristić

Sedmerci: Radnički 3 (2), Napredak 4 (4)

Isključenja: Radnički 4 min, Napredak 8 min

Radnički: Pojužina, Jonović 2, Đorđević, Stošić 6, Pidro (11 odbrana), Inđić 8, Božinović 1, Potkonjak, Boner 8, D. Ranković, Petrović, Tasić 5, Vučićević, Z. Ranković 3, Andrić.

Napredak: Savić (11 odbrana), Stojanović, Karalić 2, Momčilović 3, Stekić, Bartošić, Radović 4, Simonović 10, Balaban, Tomić 1, Đorđević 2, Grozdanova, Stojanović, Nikolić 7, Živković.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog gostuju u Aranđelovcu, gde će ih ugostiti domaćin, ekipa Bekament BB.

Datum: 10.03.2024. Autor: SPD Radnički