Kovačeviću 26. mesto vazdušnom puškom u Bakuu

Kovačeviću 26. mesto vazdušnom puškom u Bakuu Foto: SSS

Svetski kup u Bakuu nastavljen je danas pojedinačnim takmičenjima vazdušnom puškom, koja su okupila blizu 300 učesnika i učesnica.

Na vatrenu liniju je izašlo u takmičenju muškaraca je izašlo 127 strelaca, a najbolji plasman među srpskim reprezentativcima ostvario je Lazar Kovačević, plasiravši se na 26.mesto sa 628,3 krugova. Od finala su ga delila tačno dva kruga.

Dvojica strelaca su gađala bolje od dosadašnjeg svetskog rekorda kvalifikacija – 635,4, koji je od marta ove godine držao olimpijski vicešampion Kinez Liao Šeng. Upravo je Šeng, koji će u decembru napuniti tek 19 godina, bio najprecizniji u kvalifikacijama u Bakuu sa fantastičnih 637,9 krugova. Od dosadašnjeg rekorda bolje je gađao i drugoplasirani Mađar Zalan Pekler – 636,2. Pekler je u finalu osvojio zlato, ispred Indijca Hridaja Hazarika, a Šeng je bio treći.

Uz Kovačevića gađala su trojica srpskih reprezentativaca. Milutin Stefanović je zauzeo 75, Marko Ivanović, koji se učestvovao van konkurencije, 85.mesto, a Milenko Sebić je sredinom kvalifikacija morao da odustane zbog kvara na pušci.

U ženskoj konkurenciji učestvovalo je 158 takmičarki. Ivana Anđušić Maksimović je zauzela 82, Teodora Vukojević 83, Andrea Arsović 95.mesto. Sanja Vukašinović, koja je učestvovala van konkurencije je postigla 120.rezultat.

U preostala dva takmičarska dana Svetskog kupa na programu će biti takmičenja MK puškom iz trostava.

Vazdušna puška, muškarci, kvalifikacije: 1. Liao Šeng (Kina) 637,9... 26. Lazar Kovačević 628,3... 75. Milutin Stefanović 623,1...85. Marko Ivanović 622,2... Milenko Sebić nije završio takmičenje.

Vazdušna puška, žene, kvalifikacije: 1. Điaju Han (Kina) 634,3... 82. Ivana Anđušić Maksimović 624,7, 83. Teodora Vukojević 624,6... 95. Andrea Arsović 622,9... 120. Sanja Vukašinović 619,4...

Datum: 12.05.2023. Autor: Streljački savez Srbije