Tesan poraz rukometašica Radničkog u dramatičnoj završnici

Tesan poraz rukometašica Radničkog u dramatičnoj završnici Foto: SPD RADNIČKI

Rukometašice Radničkog su u utakmici 18. kola Arkus lige u neizvesnoj završnici poražene od ekipe Medicinara u Šapcu rezultatom 29:28, poluvreme 13:13. Kragujevčanke se nakon nekompletnog kola nalaze i dalje na sedmom mestu sa 14 bodova.

Jedan od najtežih poraza u prvom delu šampionata, rukometašice Radničkog su doživele na svom terenu upravo od večerašnjeg rivala. Iako oslabljene, put Šapca su krenule čvrsto rešene da u Kragujevac donesu 2 boda i tako se osvete za jesenji neuspeh. Start utakmice je protekao u početnom ispitivanju snaga i rezultatskom egalu, a prvu prednost veću od jednog gola stiču gošće iz Kragujevca (3:5, 8.min), a zatim i 4:6. Nakon perioda izjednačene igre, Kragujevčanke ponovo prelaze u vođstvo od dva gola prednosti sve do 20. minuta kada preko Jovane Stoiljković prvi put imaju plus 3 na svom kontu (8:11). Minut odmora domaćina je urodio plodom, ekipa Medicinara pojačava nivo agresivnosti u odbrani i na krilima raspoložene Aleksandre Vasić serijom 5:1 prelazi u vođstvo (13:12, 29.min). Do kraja prvog dela igre, Radnički dolazi do egala za krajnjih 13:13.

Radnički je dobro otvorio drugo poluvreme održavajući prednost od gola viška, odbrana je delovala kompaktno, dok su Teodora Veličković i Ksenija Petrović rešetale mrežu protivnica, tako da nakon 9 minuta igre beležimo ponovo plus 3 (17:20). Sa dva gola sa krila Rakićeve i pogotkom Vasićeve Medicinar se vraća u igru (20:20, 41.min). U narednih 9 minuta protivnici su se smenjivali u vođstvu sve do 50. minuta kada Šapčanke prvi put dolaze do dva gola prednosti, 24:22, a zatim i 26:24. Nisu klonule devojke u crvenim dresovima, uspele su golom kapitena Ksenije Petrović da dođu do izjednačenja (26:26, 55.min), kada se ušlo u triler završnicu. Pri rezultatu 28:27, pivot domaćih Ivana Cvetinović postiže pod pasivom gol iz deveterca za 29:27. Teodora Veličković smanjuje na 29:28. Minut pred kraj domaće rukometašice kreću u poslednji napad koje ne koriste 8 sekundi pre kraja što nije bilo dovoljno da Kragujevčanke upute šut za izjednačenje, tako da su bodovi ostali u Šapcu konačnim rezultatom 29:28.

U redovima Šapčanki najefikasnije su bile Aleksandra Vasić sa 10 i Ana Radović sa 5 pogodaka, dok su kod Radničkog titulu najboljeg strelca ponele Teodora Veličković i Ksenija Petrović sa po 10  postignutih golova.

Igrač utakmice: Aleksandra Vasić (Medicinar)

ŽRK Medicinar – RK Radnički: 29:28 (13:13)

Šabac: SH “Zorka”. Gledalaca: 600
Sudije: Marko Sekulić, Vladimir Jovandić
Sedmerci: Medicinar 2 (2), Radnički 3 (2)
Isključenja: Medicinar 10 min, Radnički 8 min

Medicinar: Petrić 1, N. Radić, Kojić, Radović 5, A. Vasić 10, Lacković 2, T. Vasić, Cvejić (4 odbrane), Blagojević, Petrić, Cvetinović 3, Stević, Dragosavljević 2, Mandić 2, Rakić 4, Jakovljević (2 odbrane)..

Radnički: Pojužina, Đorđević, Veličković 10, Vučićević, Pidro, Inđić 2, Stoiljković 3, K. Petrović 10, Rašković, Božinović 3, D. Ranković, Salijoski, Kostić (13 odbrana), Z. Ranković, Andrić.

U sledećem, 19. kolu Arkus lige Kragujevčanke će ugostiti šampionke, ekipu Železničara iz Inđije u subotu 25. marta.

Datum: 17.03.2023. Autor: SPD Radnički