Raspored utakmica i rezultati - Svetsko prvenstvo u rukometu za žene 2019

24. Svetsko prvenstvo u rukometu za žene održaće se u periodu 30. novembra do 15. decembra 2019. godine, u Japanu, u organizaciji Rukometnog saveza Japana i Međunarodne rukometne federacije (IHF).


Ovogodišnje Svetsko prvenstvo u rukometu za žene održaće se u sledećim gradovima: Higashi-ku, Minami-ku, Nishi-ku, Yatsushiro, Yamaga, a u skladu sa pravilima Međunarodne rukometne federacije (IHF), uz učešće 24 ekipe, koje će biti raspoređene u 4 grupe sa po 6 ekipa.


Raspored utakmica i rezultati - Svetsko prvenstvo u rukometu za žene 2019

Takmičenje po grupama (I faza)

Grupa A

30.11.2019. - Srbija - Angola (32-25)

30.11.2019. - Holandija - Slovenija (26-32)

30.11.2019. - Norveška - Kuba (47-16)

02.12.2019. - Kuba - Srbija (27:46)

02.12.2019. - Angola - Holandija (28-35)

02.12.2019. - Slovenija - Norveška (20-36)

03.12.2019. - Holandija - Kuba (51-23)

03.12.2019. - Slovenija - Angola (24-33)

03.12.2019. - Norveška - Srbija (28-25)

05.12.2019. - Kuba - Slovenija (26-39)

05.12.2019. - Srbija - Holandija (23-36)

05.12.2019. - Norveška - Angola (30-24)

06.12.2019. - Srbija - Slovenija (29-27)

06.12.2019. - Angola - Kuba (40-30)

06.12.2019. - Holandija - Norveška (30-28)


Grupa B

30.11.2019. - Nemačka - Brazil (30-24)

30.11.2019. - Francuska - Južna Koreja (27-29)

30.11.2019. - Danska - Australija (37-12)

01.12.2019. - Brazil - Francuska (19-19)

01.12.2019. - Australija - Nemačka (8-34)

01.12.2019. - Južna Koreja - Danska (26-26)

03.12.2019. - Južna Koreja - Brazil (33-27)

03.12.2019. - Francuska - Australija (46-7)

03.12.2019. - Danska - Nemačka (25-26)

04.12.2019. - Australija - Južna Koreja (17-34)

04.12.2019. - Nemačka - Francuska (25-27)

04.12.2019. - Danska - Brazil (24-18)

06.12.2019. - Brazil - Australija (31-9)

06.12.2019. - Nemačka - Južna Koreja (27-27)

06.12.2019. - Francuska - Danska (18-20)



Grupa C

30.11.2019. - Crna Gora - Senegal (29-25)

30.11.2019. - Rumunija - Španija (16-31)

30.11.2019. - Mađarska - Kazahstan (39-15)

01.12.2019. - Kazahstan - Crna Gora (21-30)

01.12.2019. - Španija - Mađarska (29-35)

01.12.2019. - Senegal - Rumunija (24-29)

03.12.2019. - Mađarska - Crna Gora (24-25)

03.12.2019. - Španija - Senegal (29-20)

03.12.2019. - Rumunija - Kazahstan (22-20)

04.12.2019. - Crna Gora - Rumunija (27-26)

04.12.2019. - Kazahstan - Španija (16-43)

04.12.2019. - Mađarska - Senegal (30-20)

06.12.2019. - Senegal - Kazahstan (30-20)

06.12.2019. - Crna Gora - Španija (26:27)

06.12.2019. - Rumunija - Mađarska (28-27)


Grupa D

30.11.2019. - Japan - Argentina (24-20)

30.11.2019. - Rusija - Kina (26-11)

30.11.2019. - Švedska - Kongo (26-16)

02.12.2019. - Argentina - Rusija (22-35)

02.12.2019. - Kongo - Japan (16-28)

02.12.2019. - Kina - Švedska (19-32)

03.12.2019. - Rusija - Kongo (34-13)

03.12.2019. - Kina - Argentina (28-34)

03.12.2019. - Švedska - Japan (34-26)

05.12.2019. - Kongo - Kina (25-24)

05.12.2019. - Japan - Rusija (23:33)

05.12.2019. - Švedska - Argentina (30:23)

06.12.2019. - Japan - Kina (35-18)

06.12.2019. - Argentina - Kongo (25-16)

06.12.2019. - Rusija - Švedska (30-22)



Takmičenje po grupama (II faza)

Grupa I

08.12.2019. - Srbija - Južna Koreja (36-33)

08.12.2019. - Holandija - Nemačka (23-25)

08.12.2019. - Norveška - Danska (22-19)

09.12.2019. - Nemačka - Srbija (28:29)

09.12.2019. - Danska - Holandija (27-24)

09.12.2019. - Južna Koreja - Norveška (25-36)

11.12.2019. - Holandija - Južna Koreja (40-33)

11.12.2019. - Srbija - Danska (26-26)

11.12.2019. - Norveška - Nemačka (32-29)


Grupa II

08.12.2019. - Rumunija - Rusija (18-27)

08.12.2019. - Crna Gora - Japan (30-26)

08.12.2019. - Španija - Švedska (28-28)

10.12.2019. - Rusija - Crna Gora (35-28)

10.12.2019. - Japan - Španija (31-33)

10.12.2019. - Švedska - Rumunija (34-22)

11.12.2019. - Španija - Rusija (26-36)

11.12.2019. - Rumunija - Japan (20-37)

11.12.2019. - Crna Gora - Švedska (26-23)


Utakmica za 5. mesto

13.12.2019. - Srbija - Crna Gora (26-28)


Polufinale

13.12.2019. - Norveška - Španija (22-28)

13.12.2019. - Rusija - Holandija (32-33)


Utakmica za treće mesto

15.12.2019. - Norveška - Rusija (28-33)


Finale

15.12.2019. - Španija - Holandija (29-30)


Datum: 15.12.2019. Autor: Marko Skorić

PROČITAJTE JOŠ...

LISTA KOMENTARA

08.12.2019. - Dragisa TonicI
Rezultati danasnjih meceva
 

OSTAVITE VAŠ KOMENTAR

Ime:
Prezime:
Tekst komentara:

POGLEDAJTE JOŠ I...

POVEZANI DOGAĐAJI...

POVEZANE VESTI...

AKCIJE

Ako podjednako volite sport i da pišete o njemu, odnosno znate nešto novo i zanimljivo o nekoj sportskoj temi,  a uz to želite da svoje znanje iz oblasti sporta nesebično podelite sa drugima, javite nam se. Čekamo Vas!
Zanimaju Vas informacije o određenoj sportskoj manifestaciji (turniru, prvenstvu, akciji, seminaru, itd.), pogledajte najave aktuelnih sportskih manifestacija u okviru našeg Sportskog kalendara...
Ukoliko vodite neku sportsku organizaciju (savez, klub, asocijaciju i sl.) ili ste organizator neke sportske manifestacije (turnir, akcija, seminar, sl.) i želite da je medijski promovišete, odnosno sa njom upoznate širu javnost, Savremenisport.com može postati Vaš Medijski partner...
Osetite deo atmosvere sa najzanimljivijih već održanih sportskih manifestacija putem slika koje smo zbog Vas zabeležili u okviru Foro galerije...